Kliknij aby się zapisać lub zadać nam pytanie o ten warsztat

Przygotowujesz wyjazd integracyjny i zastanawiasz się:

  • Co zrobić, żeby wyjazd był ciekawy?

  • Co zrobić, żeby pracownicy dobrze się bawili i jednocześnie rozwijali?

  • Co zrobić, żeby lepiej zintegrować zespół?

  • Co zrobić, żeby pracownicy po takim wyjeździe byli jeszcze wydajniejsi?

Odpowiedzią jest Agile Games!

to warsztaty w formie gier, zabaw i symulacji, które lepiej integrują zespół i dostarczają im wartość

agile_dla_zespolow

Lepsza integracja = Dobre relacje = otwartość, szacunek, odwaga, zaangażowanie i skupienie na celu.

Zbudowaliśmy ofertę na wyjazd integracyjny, która nie jest zbiorem śmiesznych gier i zabaw, lecz sensownym programem mającym na celu wniesienie do zespołu wartości scrumowych czyli otwartości, szacunku, odwagi, zaangażowania i  skupienia na celu. 

Co mówią badania?


Agile Games – bawi i uczy!

Realizacja Agile Games, czyli gier i symulacji związanych z metodologiami Agile, może przynieść wiele korzyści dla zespołu i organizacji. Zespoły, z którymi współpracowaliśmy jako największe korzyści z warsztatów integracyjnych podkreślały:

Naukę poprzez doświadczenie: Agile Games pozwalają uczestnikom na praktyczne doświadczenie zasad i praktyk Agile w kontrolowanym środowisku. Dzięki temu mogą lepiej zrozumieć i przyswoić te koncepcje.

Doświadczenie poprzez zabawę: Wyjazd integracyjny to przede wszystkim swobodna atmosfera, dużo śmiechu i luzu. Będąc tego świadomym dobieramy zwinne gry, podczas których uczestnicy będą się dobrze bawić.

Wzmacnianie współpracy i komunikacji: Gry Agile wymagają współpracy i efektywnej komunikacji między uczestnikami, co sprzyja budowaniu silnych relacji w zespole.

Rozwijanie umiejętności problem-solving: Poprzez rozwiązywanie zadań i sytuacji w ramach Gier Agile, uczestnicy uczą się elastycznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz rozwiązywania problemów.

Motywacja i zaangażowanie: Interaktywne podejście Agile Games sprawia, że uczestnicy są bardziej zaangażowani i zmotywowani do nauki i współpracy. 

Szybkie eksperymentowanie: Dzięki symulacjom i grom, zespoły mogą szybko eksperymentować z różnymi podejściami i technikami Agile, zanim zastosują je w rzeczywistych projektach

Świadomość własnych mocnych stron i obszarów do rozwoju: Poprzez udział w grach Agile, uczestnicy mogą lepiej zrozumieć swoje mocne strony, jak i obszary, w których mogą się jeszcze rozwinąć.


Dla jakich zespołów i organizacji Gry Agile będą dobrym wyborem?

Pracujemy z zespołami pracującymi nad własnymi produktami oraz świadczącymi usługi.

Zwinne aktywności nadają się do zastosowania niezależnie od branży. Agile Games idealnie przełamują mit, iż zwinność sprawdza się tylko w zespołach IT, choć z doświadczenia wiemy, że sprawdza się w nich całkiem dobrze.

Zwinne gry sprawdzają się też świetnie wśród zespołów doświadczonych oraz rozpoczynających swoją przygodę ze zwinnym zarządzaniem. 

Bazując na potrzebach zespołu dobieramy zwinne gry do charakteru danej organizacji, mając na względzie, że każdy zespół jest inny.

Mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty dla uczestników z poniższych organizacji i oto ich opinie:


“ Szacun dla prowadzących za luźną atmosferę i dzielenie się doświadczeniem! Agile Games było świetną okazją do poznania znanych mi ludzi od nowej, nie tylko zawodowej strony 😉 A wspólne dyskusje i wymiana doświadczeń dały mi sporą dawkę inspiracji i motywacji.”


„Wyjazd integracyjny z Agile Games to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Dzięki różnorodnym grom i zadaniami nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale również zdobyliśmy nowe umiejętności i lepiej zrozumieliśmy zasady efektywnej współpracy w zespole.”


„Agile Games prowadzone przez Ewelinę i Bartka sprawiły, że nasza grupa stała się bardziej zgrana i skuteczna. Dzięki zadaniom szybko nauczyliśmy się współpracować i rozwiązywać problemy razem. W końcu razem, w odróżnieniu od codziennej pracy zdalnej”


„Nie spodziewałem się, że Agile Games mogą tak bardzo wzmocnić naszą grupę podczas wyjazdu integracyjnego. Dzięki różnorodnym zadaniom i wyzwaniom nie tylko lepiej poznaliśmy swoje mocne strony, ale również nauczyliśmy się lepiej słuchać i wspierać siebie nawzajem. Gorąco polecam każdej firmie!”

„Podczas wyjazdu integracyjnego z Agile Games mogliśmy pracować razem jako zespół w sposób, który nie był nam możliwy na co dzień pracując zdalnie. Ta bliskość fizyczna pozwoliła nam lepiej poznać siebie nawzajem, zrozumieć nasze mocne strony i słabości.”

Niezła zabawa! Fajnie się pośmiać trochę z tej zwinności 🙂


Jakie Gry Agile stosujemy?

Program warsztatu dostosowujemy do okna czasowego jakim dysponują uczestnicy warsztatu.

Realizujemy warsztaty w opcjach 2-3 godzinnych, 4-5 godzinnych oraz całodziennych.

Znając ramy czasowe w jakich możemy się poruszać dostosujemy ofertę warsztatową do potrzeb uczestników szkolenia dobierając aktywności między innymi z poniższych gier:

Scrum Lego

Scrum Lego to Gra Agile, które wykorzystuje klocki Lego do symulacji procesu pracy w metodyce Scrum lub Kanban. Uczestnicy są podzieleni na zespoły, które mają za zadanie zbudować określone modele z klocków Lego zgodnie z wymaganiami klienta, stosując zasady i wartości Agile. Zastosowanie klocków oraz wprowadzenie elementów losowości sprawia, iż ta gra idealnie uczy poprzez zabawę. Opis warsztatu


The Agile Charade Game

Autorska gra zwinna, w której uczestnicy warsztatu poruszając się po planszy przypominającej wizualizacje procesu Scrum, przeżywają rozmaite przygody projektowe. By dotrzeć do mety uczestnicy powinni za pomocą rysowania, opowiadania lub na migi naprowadzić swój zespół na hasło, które powiązane jest ze światem Agile. Są to klasyczne kalambury umieszczone w „zwinnym uniwersum”, a więc uczestniczyć im będzie dużo emocji i śmiechu.


Ball Point Game

Ball Point Game to popularna Agile gra, które ma na celu zilustrowanie zasad zwinności, pracy zespołowej i ciągłego doskonalenia procesu. W ćwiczeniu uczestnicy są podzieleni na zespoły i mają za zadanie przekazać piłeczki do celu, który sami sobie wyznaczą. Gra obrazuje proces wyznaczania celów, podejmowania decyzji w samoorganizujących się zespołach oraz potegę retrospektywy oraz Cyklu Deminga (Plan, Do, Check, Act).

Ta gra jest bardzo wciągająca i zazwyczaj największym wyzwaniem dla trenerów są negocjacje z uczestnikami czasu ćwiczenia, gdyż uczestnicy nie chcą przestać spróbować „choć raz jeszcze w kolejnej iteracji.”


Hold the ball

W tej grze uczestnicy są podzieleni na zespoły i mają za zadanie przekazać piłeczkę do celu za pomocą specjalnego „narzędzia” (np. rurki). Celem jest zrozumienie i poprawa efektywności procesu poprzez iteracyjne wprowadzanie zmian i eksperymentowanie. Uczestnicy mają okazję doświadczyć na własnej skórze, jak ważne jest ciągłe doskonalenie, komunikacja, adaptacja do zmian oraz współpraca zespołowa w kontekście zwinności i Agile. Ćwiczenie Ball Point Game pomaga zespołom lepiej zrozumieć zasady Agile i przekładać je na praktykę w codziennej pracy.


Liberating Structures

 

Pomiędzy grami będziemy stosować narzędzia znane ze zbioru Liberating Structures, które stosowane są przez prowadzących spotkania zwinnych liderów liderów.

Liberating Structures to zestaw praktyk i narzędzi, które pozwalają na efektywną i dynamiczną współpracę oraz komunikację w grupach. Zostały stworzone jako alternatywa dla tradycyjnych, hierarchicznych metod zarządzania spotkaniami i grupami, aby umożliwić większe zaangażowanie, kreatywność i efektywność w pracy zespołowej.

Liberting Structures skupiają się na równości głosu wszystkich uczestników, zachęcając do aktywnego udziału, dzielenia się pomysłami i wspólnego tworzenia rozwiązań. Praktyki te mogą być wykorzystywane w różnych kontekstach, takich jak spotkania biznesowe, warsztaty, sesje burzy mózgów czy konferencje.


O nas

Razem tworzymy partnerstwo Agile: miękką – psychologiczną część oraz twardą – projektową. Wiemy, że obydwie są niezwykle ważne. Nasza współpraca opiera się na znajomości metodyk prowadzenia projektów połączonych z ważnymi w Agile zasobami człowieka – postawą otwartości, uczciwości, zaufania i poczuciem radości. Mamy do siebie szacunek i podziw, tolerancję i przestrzeń do nauki od siebie. Możesz przekonać się o tym podczas naszych warsztatów.

Więcej o Nas.

Kliknij aby się zapisać lub zadać nam pytanie o ten warsztat